Rady před focením

ZDE JE NĚKOLIK DOPORUČENÍ, KTERÁ BY SE VÁM MOHLA HODIT.

Na fotografování přijděte, pokud možno nenalíčená, pleť ošetřete obvyklým způsobem. Ideální je hydratační krém. Šetříme tím čas, ale i Vaši pleť!
Cca 45-60 min. zabere líčení a úprava vlasů. V případě fotografování rodiny nebo skupiny doporučuji také make-up u dívek cca od 15 let, zvláště je-li pleť problematická. Pokud se budete fotit s rodinou, ostatní mohou dorazit, až budete nalíčená. Pokud se budete fotit s malým dítětem, nechte si ho dovést až po Vaší úpravě. Předejdeme tomu, že se Vaše ratolest bude nudit nebo bude nevrlá.
Pokud se rozhodnete pro zcela nový účes, zkuste změnu provést alespoň 14 dní před fotografováním, abyste si na změnu zvykla (nejedná-li se o fotografování proměny) Barvení vlasů není dobré provádět bezprostředně před fotografování, tedy v případě, že hrozí zabarvená pokožka. Toto se stává především u tmavých a výrazných barev.
Den před focením si umyjte vlasy a upravte je obvyklým způsobem, případně nalakujte nehty na nohou i rukou. Stačí i nenápadný lak.

POZOR NA OPALOVÁNÍ!
Alespoň 10 dnů před fotografováním vynechte solárium. V případě, že budete mít neopálená ramínka nebo jiné části těla, zvolte oblečení, které tato místa zakryje.

CO S SEBOU?
Vezměte si oblečení, o kterém si myslíte, že Vám sluší, cítíte se v něm dobře nebo Vás nějakým způsobem vystihuje. Můžete vzít i více kousků, společně něco vybereme.
Dbejte na to, aby Vám oblečení dobře sedělo, nebylo příliš úzké nebo široké. Zabalte si s sebou oblíbená trička, šaty, košile, ideální jsou jednobarevná, černá a bílá tílka.
TIP: Pokud tápete, klasika je bílá košile a rifle, tím nic nezkazíte.
Nezapomeňte prosím na vhodné prádlo. Pokud si vezmete černé oblečení, mějte k němu také černé prádlo. U dalšího oblečení to bude chtít tělové prádlo nebo podobně barevné.
Vezměte si také oblíbené šperky a doplňky (např. korále, náramky, náušnice …)
Nemáte-li boty na vysokém podpatku, budeme fotit naboso (bez ponožek nebo punčoch), tady je důležité mít upravené nehty na nohou.

NASTÁVAJÍCÍ MAMINKY
Budoucí maminky, zabalte si košile zvláště bílé a třeba i pánské, košilky (třeba i noční), tílka, trička, šaty, župánek, hezké a zajímavé prádlo, šátky, šperky, korále, látky, květiny, hračku, botičky nebo obleček, který máte schovaný pro své děťátko. Pokud budeme fotit akty nebo bude tělo částečně odhalené, zvolte na cestu oblečení bez těsných gumiček.

DĚTI
Pro dětičky zabalte, co Vás napadne. Oblíbené oblečení, hezké botky, čepičky, kloboučky, korálky, spony, sponky, náramky, kabelky, košíky, šátky, látky, nejoblíbenější hračku- panenku, medvídka, kostky, míč a třeba i lízátko, bonbóny nebo masku na maškarní…

RODINA
U rodinných portrétů vypadá pěkně nějaký společný prvek třeba motorkářské tričko nebo cyklistický dres, zkrátka něco, co Vaši rodinu charakterizuje.

JAK TO PROBÍHÁ DÁL?
Po fotografování projdu všechny nafocené záběry, udělám předvýběr a ty nejlepší Vám pošlu k výběru.
Ke každé fotografii bude zhotovena také černobílá verze. Můžete samozřejmě vybrat více fotografií nad rámec, každá další včetně čb. verze je 300,- Kč. Stačí zaslat čísla fotografií.
Za standardní úpravy fotografií je považováno vyvážení barev, ořez, doplnění pozadí, zjemnění pleti a odstranění drobných nedostatků.
Upravené fotografie obdržíte v elektronické verzi na potištěném CD.

Jste-li držitelem Rodinného pasu, podívejte se zde.

Neupravené, neretušované fotografie neposkytuji, tak to prosím po mne nežádejte.

Neupravené fotografie se poskytují pouze v pracovním náhledu, slouží pouze pro výběr a nelze je žádným způsobem publikovat.
Upravené fotografie obdržíte do 14 dnů od zaslání výběru, pokud by lhůta byla delší, budete na to předem upozorněni.

DŮLEŽITÉ!!!
Budete-li upravené fotografie zveřejňovat na Facebooku nebo jiných sociálních sítích, poprosím o označení studia.
https://www.facebook.com/kosmetika.vizaz.fotoatelier/?fref=ts