JSEM PROSTĚ BÍLÁ. NO A CO?

Mám pleť, která je extrémně bílá. Dříve jsem se s tím snažila bojovat, protože jsem byla terčem poznámek typu ředitelka vápenky, běloba, moučný červ, sýrák… Určitě přijdete i na další, ne?

Záviděla jsem všem kamarádkám, které jen vylezly na sluníčko, už byly krásně snědé. Já se mohla válet na slunci celý den a jediným efektem byla spálená kůže nebo pigmentové skvrny v obličeji. Navíc mě to příšerně nebavilo. Jednou jsem byla na dovolené v Chorvatsku, kde jsem opravdu poctivě ležela každý den na slunci a výsledek byl ten, že když jsem se vrátila domů, ptali se mně, jestli jsem byla na dovolené v Grónsku. To fakt potěší.

Pokusy se solárkem

Novou naději jsem spatřila v solárku. Říkala jsem si, že to netrvá ani moc dlouho, takže ušetřím spoustu času, ne jako při nefektivním válení na slunci. Při použití správných přípravků by nemělo hrozit spálení.

Jen pigmentace a minimální efekt

Začala jsem chodit na to nejslabší max. na 10 min., i po několika návštěvách byl efekt nepatrný. Jako bonus mi ovšem vyskákaly pigmentové skvrny v obličeji. Při další návštěvě jsem už měla přes obličej ručník. Ani po delší době se nic moc k lepšímu nezměnilo.

Jednou před dovolenou, jsem šla na poslední chvíli do jiného solárka, abych ještě nahonila aspoň nějaký základ. Tvrdili mi, že trubice jsou stejné jako tam, kde jsem chodila před tím. Večer jsem se divila, proč mě tak svědí břicho. Když jsem zvedla tričko, ihned jsem pochopila. Moje kůže zářila rudou barvou. To byl můj poslední pokus se solárkem.

Zbytek kreditu na kartě jsem nechala propadnout a už mě nikdo v tomto zařízení neviděl. Po této zkušenosti jsem opálení přestala řešit, a to úplně.

Jsem prostě bílá, no a co?

Zdraví si kvůli tomu nezničím. Na dovolené se místo honění za bronzem věnuji cestování a poznávání nových míst. Mými nerozlučnými společníky na cestách za krásou jsou opalovací krém s SPF 30-50, sluneční brýle a klobouk.

Vždy když mě zachvátí touha po opálení, vyřeším to samoopalovacím přípravkem. Když použijete vhodný přípravek a dobře ho rozetřete, vyhnete se flekům i žlutému nádechu. Některé přípravky mají v balení houbičku, se kterou je nanášení rychlé a nemáte špinavé ruce. Osvědčily se mi přípravky, které obsahují keto cukry a DHA – látky, které zvyšují voděodolnost a zabraňují žloutnutí.

Máte-li podobný stres z bílé pokožky, hoďte to za hlavu! Čas se dá využít i jinak a lépe než opékáním na slunci. Není nutné si zbytečně přidělávat zdravotní problémy, a navíc vaše pleť vydrží mnohem déle mladá a svěží! 😉