DEJTE V LÉTĚ MAKE-UP K LEDU ANEB ZKRATKA NA CESTĚ KE KRÁSE!

Léto, slunce, moře, dovolená, výlety… Taky už se těšíte?

Prázdniny klepou na dveře a kdy jindy vyrazit za sluncem než právě teď?

Jako spousta z vás miluji cestování, ráda poznávám nová místa, nové lidi, jinou kulturu. Vždy když cestuji, ať už v rámci naší vlasti nebo do zahraničí, snažím se tento čas maximálně využít pro poznávání nových míst. Samozřejmě, že se chci také cítit dobře, ovšem bez toho, aby mě to nějak omezovalo.

Moje první cesta za exotikou

Před několika lety jsem se připravovala na cestu do Thajska, měli jsme velmi omezený prostor pro zavazadla, protože jsme tam chtěli cestovat na motorce. Znamenalo to zredukovat veškeré věci na minimum. Když už jsem si myslela, že jsem vyřadila všechny „ zbytečné“ věci, můj spolucestující provedl kontrolní revizi. Nevěřili byste, co všechno muži pokládají za zbytečné.

Co nemám, nepotřebuji! Nic jiného taky nezbývá.

Ze zavazadla vyletěla mimo jiné také moje kosmetika, o které jsem si do té doby myslela, že se bez ní neobejdu. Ženy jistě pochopí, co to znamená vzdát se věcí každodenní potřeby. Ve finále jsem si prosadila alespoň samozabarvovací pudr a balzám na rty. Aby toho nebylo málo, tak asi týden před odjezdem vyšlo nařízení o zákazu přepravy tekutin v příručních zavazadlech, takže možnost, že bych si svoji oblíbenou kosmetiku vzala do letadla, také padla.

Co teď?

Přemýšlela jsem, jak vypadat trochu k světu i bez pomoci mých oblíbených líčidel. Potřebovala jsem něco, co vydrží zhruba čtrnáct dnů a nebudu to muset tahat s sebou, prostě takový semi – permanent. Představa, že bych měla být úplně bez make-upu, byla hodně krutá.

Přirozené opálení ještě před dovolenou

Vzhledem k tomu, že opalování u mě moc nefunguje, vyřešily to tři vrstvy samoopalováku. Pro můj lepší pocit to pomohlo, ale přesto jsme tam byli za exoty. Nezapomenu, jak si nás v Phetchaburi fotily thajské děti, které nikdy před tím nejspíš živého bělocha neviděly.

Tam nezabral ani samoopalovák. Asi něco podobného, jako když se u nás za hluboké totality zjevil černoch. Někdo na něj upřeně koukal, jiný raději před ním utekl. Není špatné si to vyzkoušet na vlastní kůži.

Nikdy nejsme spokojeni s tím, co máme

Platí jakési nepsané pravidlo, že kdo má rovné vlasy chce je mít vlnité, kdo má modré oči, chce mít hnědé a kdo je bílý, chce být opálený. Není tedy výjimkou, že asiaté naopak touží po bledé pleti a slunci se vyhýbají, jak jen to jde. Myslím, že bychom se měli smířit s tím, co nám příroda nadělila a naši přirozenou krásu jen podtrhnout. Snaha vypadat za každou cenu jinak značí, že nejsme spokojeni sami se sebou a často si tím můžeme i ublížit.

Jak zvýraznit řasy a obočí?

Nakonec jsem se rozhodla obočí a řasy nabarvit něčím šetrným, co mi nevypálí oči a aspoň nějakou chvíli vydrží. Je to bezvadná náhrada za roztékající se řasenku nebo tužku na obočí. Můžete se potápět nebo sportovat a nehrozí vám, že budete vypadat jako medvídek panda. Ne, že by tito medvídci nebyli roztomilí!

3 v 1 a je hotovo!

Když jsem se potřebovala trochu přikrášlit na večer, použila jsem trochu samozabarvovacího pudru a víc nic nebylo potřeba. Podklad, tvářenka, stíny, vše zastoupila jedna věc. Tato zkušenost mi byla dobrá i do budoucna. Kdykoliv někam cestuji, řeším líčení tímto způsobem. Nezabírá to čas ani místo v kufru, pleť si odpočine a já se i přesto mohu cítit dobře.

egypt-wonder-compact-set-se-stetcem-sport-matt

Objevte i vy svoji zkratku ke kráse a užívejte léta plnými doušky!