Svatební líčení – jak si správně vybrat

Jak vybrat ideální svatební líčení

Svatební líčení by mělo být dostatečně výrazné kvůli fotografiím, ale nemělo by být přehnané, abyste se v něm cítila dobře. Jak toho docílit?

Hodně záleží na tom, jestli jste na líčení zvyklá a pokud ano v jaké intenzitě. Někdo nevyjde bez make-upu třeba jen s košem, pro někoho je zase maximem nalíčit si řasenku na ples. Toto hraje při výběru svatebního líčení podstatnou roli. Pokud nejste na líčení vůbec zvyklá, pravděpodobně se nebudete ve výrazném svatebním líčení cítit dobře. Jste-li naopak zvyklá na výrazné líčení i přes den, jemné líčení Vám stačit nebude. Vše s vizážistkou důkladně konzultujte.

Líčení pro svatební editoralFoto: Jindřich Nejedlý

Fotky a videa líčení z internetu a sociálních sítí

Internet je plný různých videí a fotek, které jsou často mimo realitu. Filtry a programy na úpravu fotek dokáží i z průměrných fotek udělat exkluzivní. Mnohdy zdánlivě decentní make-up bývá ve skutečnosti poměrně výrazný a hlavně nemusí sedět Vašemu typu. Pro inspiraci je samozřejmě fajn mít představu, ale nemějte přehnaná očekávání. Dáte-li vizážistce obrázek s představou o svatebním makeu-up např. v arabském stylu a přitom nejste zvyklá se vůbec líčit, čeká vás nejspíš tak trochu šok.

Líčení pro svatební editorialFoto: Michal Bernátek

Dopřejte si čas

I když budete nalíčená hezky a okolí se to bude líbit, nemusíte se v tom cítit dobře, protože na to nejste zvyklá. Naplánujte si zkoušku na ráno nebo dopoledne, abyste měla dostatek času se s make-upem sžít. Pokud se vám líbí výrazné líčení, ale nejste na ně zvyklá, pojďte na to postupně. Můžete se domluvit na více zkoušek a začít od decentnějšího líčení. Tímto získáte více prostoru si na make-up zvyknout. Zkoušky mají svůj význam.

Foto: archiv nevěsty

Líčení ve svatební den

Pro co nejlepší výsledek práce každá vizážistka ocení místnost s dostatkem denního světla a prostorem na odkládání pomůcek. Výhodou je i barová židle. Pokud není k dispozici, vizážisté si mohou přivést svoji. V případě tvoření účesu budou potřeba i elektrické zásuvky a ideálně také prodlužovačka pro zapojení více stylerů.

Foto: Michal Bernátek

Péče o make-up během svatebního dne

Vizážistka se postará o to, aby váš make-up měl co nejlepší trvanlivost. Během svatebního dne ale líčení udržujte. Pověřte tím svědkyni nebo družičku, které Vás občas zkontroluje. Nejdůležitější je pudr, především při focení, abyste se neleskla a také rtěnka nebo lesk na rty. Tyto produkty můžete pořídit u Vaší vizážistky. Chcete-li mít i tuto starost z krku, zvažte asistenci vizážistky ve svatební den, pokud tuto službu nabízí.

Foto: @paoli_photo

Líčení a účesy vytvořila: Ilona Pavlatová, www.ipmakeup.com