PROČ BYCH MĚLA CHODIT NA KOSMETIKU? NENÍ TO ZBYTEČNÉ?

KOSMETICKÁ PÉČE BEZ ZBYTEČNÝCH EXPERIMENTŮ.

Kosmetická péče bývá bohužel dost často podceňovaná. Pokud žena nevidí okamžitý efekt, péči o sebe vzdá nebo neustále mění a kombinuje další a další kosmetické přípravky.

Pro pleť není nic horšího, než tyto experimenty.

Rozhodnete-li se pečovat o svoji pleť, vyberte si jednu značku a zvolte přípravky z jedné, či více kompatibilních řad dané značky. Než se rozhodnete něco pořídit, určitě se poraďte se zkušenou kosmetičkou. Většina firem nabízí k vyzkoušení vzorky. Chodíte-li pravidelně na kosmetické ošetření, používejte kosmetiku, se kterou pracuje vaše kosmetička. Výhodou je i to, že s ní můžete vše konzultovat.

KOSMETICKÁ PÉČE NENÍ ESTETICKÁ DERMATOLOGIE.

Reklamní masáž způsobila, že mnoho lidí má představu,  budou-li jistý krém používat několik týdnů, jejich vrásky zcela zmizí.
Pokud by to tak bylo, proč by vlastně existovala estetická dermatologie?
Je třeba si uvědomit, že kosmetická péče je především prevence, u které je nutná důslednost a pravidelnost.
Pleť, díky kosmetické péči vypadá mladší, je odolnější a v lepší kondici.
Nikdy není pozdě začít, ale čím dříve o sebe začnete pravidelně pečovat, tím bude vaše pleť vypadat lépe i ve zralém věku.

Pamatujte, že ani zákroky estetické dermatologie nejsou trvalé a po nějakém čase je nutné je opakovat.

JAK VYBÍRAT KOSMETIČKU? REKVALIFIKACE VS. KOSMETICKÁ ŠKOLA.

Dost často se řeší otázka, jestli je rozumné chodit ke kosmetičce s rekvalifikací nebo je lepší vsadit na vyučenou kosmetičku. Univerzální rada v tomto případě neexistuje.
Vždy je dobré dát na doporučení.
Když přihlédneme k tomu, že rekvalifikaci dělají lidé ve věku, kdy již vědí, co chtějí dělat naplno, mohou jejich dovednosti a vědomosti předčit schopnosti kosmetičky, která svůj obor vybírala v době, kdy vlastně ani nevěděla, jestli tuto práci chce skutečně dělat.
Vždy záleží na konkrétním člověku bez ohledu na to, zda absolvoval kosmetickou školu nebo rekvalifikační kurz.
Kosmetika je otázkou celoživotního vzdělávání.

CENA, DŮLEŽITÉ KRITÉRIUM.

Tak jako u každé služby je kvalita také otázkou ceny. Cenové rozpětí může být pár stokorun, ale i pár tisíc. Záleží, kolik jste ochotni do sebe investovat.
Logicky asi nemůžete očekávat zázraky od hodinového ošetření s masáží za 350,- Kč, na druhou stranu luxusní ošetření za 2000,- Kč a více si nemůže dovolit každý.
Naštěstí existuje zlatá střední cesta, kdy si můžete dopřát kvalitní relaxační ošetření např. do 1000,- Kč.

Co si můžete okolo 1000,- Kč dopřát?

V této ceně lze absolvovat např. relaxační kosmetické ošetření, které trvá cca 1 hod. 45 min.  Zpravidla obsahuje povrchové i hloubkové čištění pleti, depilaci obočí i horního rtu, barvu na řasy a obočí, peeling, účinné sérum, kosmetickou masáž obličeje a dekoltu, masku a závěrečnou péči včetně lehkého líčení.

RELAXACE – DŮLEŽITÁ SOUČÁST KOSMETICKÉ PROCEDURY.

Relaxace je pro pleť stejně důležitá jako pro celý organismus.

Absolvujete-li ošetření v kosmetickém salonu, zažíváte výhodu neutrálního prostředí, kde vás nikdo (vypnete-li si mobilní telefon) nebude rušit. Tohoto se v domácím prostředí dá docílit poměrně těžko. Vypnete a můžete se soustředit sami na sebe, načerpáte novou sílu a odpočatí budete fungovat mnohem lépe. I toto je jeden z důvodů, proč navštívit kosmetické studio.

 


JAK ČASTO NAVŠTĚVOVAT KOSMETICKÝ SALON?

Aby měla kosmetická péče efekt, doporučuje se podstoupit ošetření cca jedenkrát za 4-6 týdnů, s tím, že se o sebe pravidelně staráte vhodnými přípravky každý den.

CO JE TO PŘÍRODNÍ KOSMETIKA?

Většinou nás napadne, že jde o kosmetiku, která neobsahuje chemii, zato obsahuje přírodní látky.
Výraz přírodní kosmetika není nikde specifikován, takže v podstatě jakýkoliv výrobce může tvrdit, že vyrábí „přírodní“ kosmetiku.
V lepším případě může obsahovat nepatrné množství rostlinné výtažku, v horším vůbec žádné, protože často ani nejde o přírodní produkt, výrobek ho má obsažený pouze v názvu. Nicméně se jedná o poměrně dobře fungující reklamní tah.

Co si představíte pod pojmem přírodní kosmetika? Mě osobně napadne kosmetika bez konzervačních látek. Taková kosmetika by ale vydržela sotva pár dnů.
Chcete-li si dopřát opravdu přírodní kosmetiku, můžete např. podojit krávu, z čerstvého mléka vyrobit jogurt, na zahradě, která je ideálně daleko od silnice, nasbírat ovoce, zeleninu nebo bylinky. Z těchto produktů si můžete namíchat pleťovou masku, kterou však musíte okamžitě spotřebovat nebo se vám zkazí.

Nezaměňujme ovšem pojem přírodní kosmetika s certifikovanou BIO kosmetikou, která podléhá určitým pravidlům.

Mějte na paměti, že žádná kosmetika se neobejde bez konzervačního systému.

KOSMETIKA A MUŽI.

Přestože se začínáme přibližovat trendům západní Evropy, kdy na kosmetické ošetření pravidelně dochází i muži, v naší zemi se upřednostňuje spíše péče o vlasy a vzápětí dekorativní před pěstící kosmetikou, která je však neodmyslitelnou součástí v péči o vzhled.

Pokud se v kosmetickém salonu objevil muž, většinou se jednalo o mladíka, který potřeboval řešit problémy s akné a docházel na čištění pleti. V naší zemi se často setkávám s názorem, že kosmetika je otázka zženštilosti a chodí na ni kromě žen, kde to je považováno za přirozené, jen metrosexuálové nebo homosexuálové. Toto je ale velmi daleko od pravdy. Mužů dnes dochází na pravidelné ošetření výrazně více než dříve, někteří se to jen stydí přiznat. Mužská pleť podléhá věku stejně jako ženská. I když se říká, že muži nestárnou, ale zrají jako víno, proces stárnutí se u nich nezastaví. Pravidelnou péčí ho však lze výrazně zpomalit.

Pánové, není se za co stydět, je to v podstatě obdobné jako když jdete na masáž, mnohdy mnohem příjemnější 🙂